Ads 468x60px

Sponsor Gösterim

Facebook Paylaş

SPONSOR BAĞLANTI

1 Haziran 2013 Cumartesi

Yasaklı Sitelere Giriş DNS

yasaklı sitelere giriş google dns
Erişime Kapalı Sitelere Kolay Erişim!
     Yasaklanmış ya da bulunduğumuz bölgeden erişilmeyen siteler her zaman için sorun olmuştur. Bunun için yapılması gereken bazı küçük programlar ya da bilgisayarımızda mevcut ayarlarının bazılarının değişikliği ile bu sorunu aşmamız mümkün.

Örneğin genellikle oyun oynamak için bazı oyun serverleri yurt dışı kökenli olduğundan Türkiye'den erişimi yasaklanmış durumda ve bu oyunlara Türkiye'den normal DNS ayarları ile girmek mümkün olmayabiliyor.
Bunun için internetet yapacak küçük bir arama sonucu yüzlerce DNS değiştiren program bulabilir ve mevcut DNs ayarımızı değiştirerek .mevcut oturumumuzu yurt dışı kökenli hale getirip sitelere erişim sağlayabiliriz.

Güncel Hızlı DNS Numarası Kullanarak Yasaklı Site Açma
     Bunun. için öncelikle çalışan bir DNS numarası bulmak gerekir. Örneğin en yaygın kullanılan 8.8.8.8 – 8.8.4.4 DNS ayarını kullanabiliriz. Bu en kolay yol olduğundan dolayı birçok kişi yalnız başına bunu yaparak birçok siteye erişim sağlayabilir.

Hızlı DNS Değiştirme Bilgileri
      Bilgisayarımızın mevcut DNS ayarını değişirmek için. Öncellikle masaüstünde bulunan Ağ Bağlantılarım simgesine mausun sağ tuşlarak Özelliklere girilir açılan pencerede Yerel Ağ Bağlantısı simgesine yine sağ tıklayarak özelliklerime tıklanır. Açılan pencerede bulunan ayarlar bilgisayarımızın mevcut İP ve DNS ayarlarını gösteren ekrandır. Buradan İnternet İletişim Kuralları (TCP/IP) a çift tıklayarak açılan ekranda  mevcut İP ve DNS ayarlarını (numaralarını) görebilirsiniz. Genellikle burada hiç numara yoktur. Çünkü kullanılan internet bağlantısı otomatik İP ve DNS aldığından dolayı oraya el ile yazılan İP ve DNS numarası yoktur.

Biz burada bulunan Aşağıdaki DNS sunucu adresini kullan yazan yere tıklayarak aşağıda bulunan boşluklara mevcut yani  fake olan DNS numaralarını yazacağız.

Yeğlenen DNS sunucusu kısmına 8.8.8.8 Diğer DNS sunucusuna 8.8.4.4 yazarak Tamam’ı tıklayıp ayarlarımızı değiştirebiliriz. Bunun sonucunda birçok erişimi yasaklanmış siteye kolayca girebiliriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yasaklı sitelere giriş ile ilgili soru ve önerilerinizi buradan yapabilirsiniz. Güncel yöntemler sitemizde esas alınmıştır. Önerilerinizi de yorumlarda belirtebilirsiniz.

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.