Ads 468x60px

Sponsor Gösterim

Facebook Paylaş

SPONSOR BAĞLANTI

28 Haziran 2013 Cuma

Yasaklı Sitelere Güvenli Giriş

yasaklı sitelere güvenli giriş
Yasaklı Sitelere Gizlice Güvenli Girmek
         Belirli sebeplerden dolayı girişi engellenen web sayfalarının birçok yoldan tekrar gizlice girmek mümkün. Çeşitli programlar ya da manuel olarak değişiklik yapacağımız ayarlar sayesinde engellenen sitelere rahatlıkla giriş yapabiliriz.

Bu yöntemler arasında en sıklıkla kullanılan yöntem DNS ayarlarını manuel olarak değiştirmektedir. Manuel olarak değişiklik yapacağımız DNS ayarları sayesinde istediğimiz web sayfasına kolaylıkla giriş yapabiliriz.

DNS ayarlarını değiştirirken dikkat edilmesi gereken en önemli husus çalışır ve sağlam bir DNS adresi ile
değiştirmektir.

 Güncel DNS Adresi Kullanarak Güvenli Giriş
        Çalışmayan ya da sabıkalı olan bir DNS adresi ile mevcut DNS ayarlarını değiştirmek sakınca yaratabilir. Bunun yanında çeşitli programlar kurarak mevcut DNS ve İP adresini değiştirerek yasaklı web sayfalarına giriş yapabiliriz. Burada da dikkat edilmesi gerek en önemli husus bilgisayarımıza kuracağımız programın bilgisayarımıza zarar verecek yazılımlar içerip içermemesine dikkat etmeliyiz. Çünkü bu ve buna benzer programları bilgisayara yükleyince bilgisayarın mevcut güvenlik ayarları çok esneyecektir.

Program kullanmayıp bazı çevrimiçi web sayfalarından da İP ve DNS ayarlarını gizleyip dolaşım yapmamız mümkündür. Bununla beraber her iki noktada da dikkat edilmesi gereken en önemli husus bilgisayarın kimliğini değiştireceğimizden değiştirmeden çok iyi araştırmak gerekir. Yapılacak küçük bir hata uzun zaman başımızı ağrıtabilir.

1 yorum:

  1. kolaygelsin coook yorulmussunuz ama ?

    sitedeki tum dns adreslerini tekrardan gozden gecirirseniz iyi olacak ! hic bir dns adresleri calismiyor

    YanıtlaSil

Yasaklı sitelere giriş ile ilgili soru ve önerilerinizi buradan yapabilirsiniz. Güncel yöntemler sitemizde esas alınmıştır. Önerilerinizi de yorumlarda belirtebilirsiniz.

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.